O nás

Společnost CMR moulding & casting s.r.o. byla založena na základě rozdělení firmy CMR models do dvou samostatných subjektů na počátku roku 2012 v Praze.

Tuto reorganizaci jsme provedli, abychom byli schopni pokrýt veškerou poptávku po výrobě modelů, ale i jiných výrobků. Jelikož máme s touto výrobou více než třicetileté zkušenosti, obrátila se na nás za tuto dobu spousta jiných firem zabývajících se obdobnou výrobou, a to převážně ze zahraničí, ale i Čech, a to na základě preciznosti provedení CMR modelů.

V průběhu času jsme byli oslovováni a poptáváni zákazníky i z naprosto odlišných odvětví, než je modelářství, a to například automobilovým průmyslem pro výrobu prototypových částí vozů, filmovým průmyslem pro výrobu různých replik odznaků, knoflíků a různých jiných doplňků z dob válečných i nedávno minulých. Dále máme zkušenosti  s výrobou replik dobových i současných hraček, ale také replik z dob válečných, a to různé doplňky výzbroje a výstroje, nebo součásti palubních desek letadel a jiné předměty, které byly z plastu.

Vývoj a prodej modelů se značkou CMR models převzala společnost MARK I s.r.o.

CMR modelsCMR models